Ulti Clocks content
  logowanie
  zobacz więcej używając loginu i hasła, które są na tablicy ogłoszeń
  „Klio 2008”

  Mateusz Chudaszek z klasy VI A zajął VII miejsce w kraju i I w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym „Klio 2008”.

   

  Koordynatorem konkursu Była Barbara Nowak-Konopka

   

  Poprawiony (piątek, 15 maja 2009 16:43)

   

  30 kwietnia 2009 r. w PSP w Bąkowie odbył się konkurs wiedzy o środowisku.
  "Ekipa" uczniów z naszej szkoły w składzie :
  Ewelina Protaś III B, Edyta Stasiak III A

  oraz Wiktoria Łyszczyńska III C również wzięła udział w tym konkursie.

  Dzieci brały udział w ośmiu dyscyplinach. Ale się działo! Oj, walka była ostra! I choć krew się nie lała to kartki, na których walczący stawiali poprawne odpowiedzi, pełne były rys długopisów, krzyżyków, zakreśleń i innych podobnych (a i krople potu, gdzieniegdzie, zobaczyć można było).

  Po ciężkiej, aczkolwiek bardzo sprawiedliwej walce, okazało się, że tym szczęśliwcem, który zajmie najwyższe podium jest drużyna ze szkoły w Bąkowie. Wicemistrzem w tym konkursie została… tak, tak PSP nr 1 w Kluczborku! Byliśmy bardzo szczęśliwi i dumni!

   

  Opiekun „Ekipy” - Dorota Zimoch

   
  W związku z wystąpieniem ognisk zakażeń wirusem grypy świń typu A/H1N1 u ludzi za pośrednictwem Wojewody Opolskiego przekazujemy wskazówki Głównego Inspektora Sanitarnego informujące o zagrożeniu, jakie sytuacja ta może powodować dla mieszkańców naszego kraju.

  Należy bezwzględnie stosować się do wszelkich zaleceń miejscowej służby zdrowia, ściśle przestrzegać reżimu sanitarnego, a w szczególności:
  • Unikać bliskiego kontaktu z osobami wykazującymi objawy grypopodobne. Osoba chora powinna zachować odpowiednią odległość od innych osób, tak aby chronić je przed zachorowaniem.
  • Jeśli zauważymy u siebie objawy grypopodobne (np. podwyższona temperaturę ciała; osłabienie, kaszel, brak apetytu, katar, ból gardła), lepiej pozostańmy w domu.
  • Kiedy kaszlemy i kichamy, przykrywajmy usta i nos chusteczką. To pomoże zapobiec zakażeniu wirusem innych osób.
  • Należy myć często ręce wodą z mydłem.
  • Unikać dotykania oczu, nosa i ust (wirusy i bakterie często rozprzestrzeniają się, gdy ludzie dotykają skażonych powierzchni, a potem oczu, nosa i ust).

  Ponadto zaleca się, aby w przypadku wystąpienia objawów chorobowych (np. podwyższona temperatura ciała, osłabienie, kaszel, brak apetytu, katar, ból gardła) – natychmiast skontaktować się z lekarzem.

  Czym jest grypa świń, jakie są jej objawy i jak się przenosi?

  Grypa świń jest zakaźną chorobą układu oddechowego świń, wywoływaną przez wirus grypy typu A. Zwykle wirusy grypy świń nie zakażają ludzi.

  Jednakże wcześniej dochodziło do sporadycznych przypadków zakażeń, najczęściej na skutek bezpośredniego kontaktu z tymi zwierzętami (np. dzieci bawiące się blisko zwierząt lub pracownicy ferm). Grypa może przenosić się zatem bezpośrednio ze świń na ludzi i z ludzi na świnie. W chwili obecnej stwierdzono udokumentowane przypadki przeniesienia wirusów grypy świń bezpośrednio z człowieka na człowieka.

  Objawy  są podobne do tych towarzyszących grypie sezonowej,  w tym np.  gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel. U niektórych osób wystąpił katar, ból gardła, nudności, wymioty i biegunka.

  Grypa świń nie przenosi się przez żywność. Nie można zarazić się grypą świń poprzez zjedzenie mięsa wieprzowego i produktów wieprzowych. Jedzenie prawidłowo przygotowanego i poddanego obróbce termicznej mięsa jest bezpieczne.

   

  Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli”

  Honoiursz Balzac


  I Gminny Przegląd Artystyczny

   

  "Mam Talent"

   

  30 kwietnia 2009 roku zaprosiliśmy do naszej szkoły w ramach programu „Szkoła bez przemocy” wszystkich utalentowanych uczniów ze szkół podstawowych gminy Kluczbork. Prezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne, plastyczne i recytatorskie.

  Występy artystyczne oceniała komisja w składzie:

  Magda Durecka – piosenkarka

  Danuta Nalewajka – dyrektor Szkoły Muzycznej w Kluczborku

  Barbara Hanuszewicz – intruktor tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku

  Marlena Liśkiewicz – intruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku

  Józef Zając -plastyk Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku

  Mariusz Mierzwa – instruktor tańca Szkoły Tańca Mariusza Mierzwy

  Jury swoim profesjonalnym ”okiem „ bacznie obserwowało młode talenty.

  Gość Przeglądu – Magda Durecka uświetniła imprezę swoim występem, co pozwoliło uwierzyć wszystkim, że odpowiednio oszlifowany talent może zabłysnąć na dużych i małych scenach. Publiczność gorąco oklaskiwała śpiewających, tańczący, grających na flecie i gitarze młodych artystów. Wszyscy świetnie się bawili. W czasie występów uczniowie – plastycy malowali martwą naturę, a w końcowym efekcie zobaczyliśmy sześć pięknych prac malarskich.

  Na koniec wręczono wyróżnionym nagrody, wszystkim występującym drobne upominki i dyplomy. Umówiliśmy się na następnym Przegląd Młodych Talentów.

  Do zobaczenia za rok!

   

  Organizatorzy:

  Ewa Jerczyńska -Mazur, Lidia Cieplik

  Poprawiony (czwartek, 14 maja 2009 05:58)

   

  XIV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

  .....

  Uczennica klasy III c Justyna Łysiak została laureatką XIV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Klas III Szkół Podstawowych, osiągając najwyższy wynik w konkursie. Konkurs odbył się 16 kwietnia 2009 roku w Opolu. Uczenicę do konkursu przygotowywała Zofia Nowak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Materiał przygotowała Zofia N.

  Poprawiony (piątek, 24 kwietnia 2009 02:27)

   
  News Flash
  Rok Szkolny 2019/2020
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Licznik Odwiedzin
  mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
  mod_vvisit_counterDzisiaj104
  mod_vvisit_counterCałość637156