Ulti Clocks content
  logowanie
  zobacz więcej używając loginu i hasła, które są na tablicy ogłoszeń  Dzień Edukacji Narodowej

  Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się
  w naszej szkole 12 października 2012 roku. Około godziny 11:00 hala OSiR wypełniła się zaproszonymi gośćmi, wśród nich pojawili się emerytowani pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. W tym szczególnym dla społeczności szkolnej dniu podziękowaniom i radosnym życzeniom nie było końca.

   

  Poprawiony (poniedziałek, 22 października 2012 08:46)

  Więcej…

   
   

   

  ,,Nasz szkolny kolega z Afryki”

  8 września 2012 r. na Górze Świętej Anny miało miejsce spotkanie wszystkich zaangażowanych w projekcie edukacyjnym ,, Dać im nadzieję”. Spotkanie rozpoczął
  o. Krystian Pieczka, który w listopadzie ubiegłego roku, w Korsimoro, w Burkina Faso, spotkał się z dziećmi objętymi projektem. ( Obecnie liczba tych dzieci wynosi 369 ) Zaprezentował on pokaz slajdów z tego pobytu.

  Obecnie w Polsce przebywa o. Rafał Segeth, który jest proboszczem parafii
  w Korsimoro. Opowiadał on o trudnych warunkach życia mieszkańców tego rejonu, którzy pomimo ubóstwa jednak potrafią cieszyć się i dzielić, tym, co mają z innymi.

  Ojcowie przekazali serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy zechcieli włączyć się
  w pomoc afrykańskim dzieciom i w ich imieniu prosili o jej kontynuację.

  Nasz podopieczny- Charles Zabre napisał do nas list. Jego treść oraz tłumaczenie znajdują się poniżej.

  Ufam, że osobiste podziękowania Charlesa i Jego rodziców skłonią nas do dalszego materialnego wspierania edukacji naszego kolegi.

  Elżbieta Bassy

  Poprawiony (sobota, 22 września 2012 20:46)

  Więcej…

   

  Witaj, szkoło!

  3 września 2012 r. to data wyjątkowa dla uczniów, nauczycieli, rodziców. to czas radosnych spotkań, gwaru, powitań po wakacjach, planów i nadziei. To także moment namysłu nad tym, czym jest, czym może być i powinna szkoła.

  Rok szkolny 2012/2013 ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Bezpiecznej Szkoły.

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była bardzo podniosła, Tradycyjnie spotkanie w naszej szkole rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego.

  Poprawiony (sobota, 22 września 2012 20:45)

  Więcej…

   
  Okres wakacji - to czas na który czekają nie tylko dzieci ale i również my nauczyciele. Warto by przed rozstaniem się z uczniami na wakacje porozmawiać ze swoimi dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Po dziesięciu miesiącach pracy nadchodzi tak oczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Nasi uczniowie czują swobodę i ciesząc się, że mają ponad dwa miesiące na odpoczynek i wspaniałą letnią zabawę - często do późnych godzin nocnych. Ulubione zabawy na wolnym powietrzu to: gra w piłkę, jazda na rowerze, na modnych od kilku lat hulajnogach czy rolkach. Niestety nie wszystkie miejsca w których dzieci się bawią są bezpiecznym miejscem do zabawy i spędzania wolnego czasu. Rodzice nie zawsze są wstanie skontrolować jak poza domem ich pociechy korzystają z wolnego czasu. Najbardziej niebezpieczne w ruchu drogowym są dla najmniejszych dzieci miesiące ciepłe, letnie: od maja do września, głównie jednak miesiące wakacyjne tj. czerwiec, lipiec i sierpień.

  Poprawiony (piątek, 29 czerwca 2012 14:56)

  Więcej…