Ulti Clocks content
  logowanie
  zobacz więcej używając loginu i hasła, które są na tablicy ogłoszeń
  Poprawiony (piątek, 21 grudnia 2012 11:29)

   
   

  „Góra grosza” - NAUCZYCIELE I ICH UCZNIOWIE ZEBRALI PONAD 20 MILIONÓW ZŁOTYCH!

  Przez dwa tygodnie trwała w naszej szkole kolejna edycja jednej z największych akcji społecznych w Polsce – „Góra Grosza ”. Biorą w niej udział zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Dzięki zbiórce drobnych monet uczestnikom w całej Polsce udało się w ciągu dwunastu lat zebrać ponad 21,2 mln złotych! Dzieci zbierają drobniaki dla innych dzieci – tych bardziej doświadczonych przez los, z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. Organizatorem akcji jest towarzystwo „Nasz Dom”, założone w 1921 roku przez Janusza Korczaka i Marynę Falską.
  Organizatorzy akcji w swoim liście przewodnim informują: „W tym roku szczególnie chcielibyśmy skupić się na dalszej realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do rodziny, oparte na relacjach
  emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina?”

   

  MATEMATYCZNE POTYCZKI

  14 grudnia w naszej szkole odbył się I etap konkursu „Matematyczne Potyczki”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas trzecich, którzy zmagali się z niełatwymi zadaniami matematycznymi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w skład której weszły: pani dyrektor Ewa Bar, pani Anna Sabina, pani Beata Górska oraz pani Natalia Liśkiewicz. Po komisyjnym sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono laureatów.

  Oto uczennice, które będą reprezentowały naszą szkołę
  w IX Regionalnym Konkursie „Matematyczne Potyczki”.

  I miejsce Martyna Jańska
  II miejsce Paulina Lechowicz
  III miejsce Kaja Zajączkowska

  Więcej…

   
  „ Pippi i Ja, i jest zabawa na 102” tym razem pod takim hasłem zorganizowaliśmy już po raz trzeci nocne czytanie w szkole. Zgodnie z tradycją wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich. O godzinie 18:45 wszyscy uczestnicy nocnej imprezy, a było ich 40- stu wraz z rodzicami stanęli pod drzwiami szkoły niosąc materace, karimaty, śpiwory.  Nie obyło się bez drobnych problemów. Zamknięte drzwi, które nie chciały się otworzyć. W końcu udało się i grupa zniecierpliwionych, ale roześmianych dzieci weszła do szkoły, by rozpocząć swoją nocną przygodę. Wszystkich przywitała pani Natalia Liśkiewicz, która wcieliła się w postać naszej bohaterki...

  Poprawiony (piątek, 21 grudnia 2012 02:12)

  Więcej…