Ulti Clocks content
  logowanie
  zobacz więcej używając loginu i hasła, które są na tablicy ogłoszeń  Uczniowie klas IV-VIII, w ramach zajęć z matematyki, podjęli się wykonania papierowych zajączków. Jak wiadomo origami ma ogromny wpływ na kształcenie wyobraźni przestrzennej, ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i podzielności uwagi. Sztuka składania papieru uczy prostoty, estetyki, dokładności, cierpliwości i dyscypliny. Rozwija pasję twórczą, zdolności plastyczne i fantazję.


   

  Jest to dla nich ciekawe wyzwanie i nowe doświadczenie. Korzystają z platform edukacyjnych, wykonują doświadczenia, powtarzają i utrwalają wiedzę. Codziennie otrzymują zadania do wykonania, informacje, porady jak uczyć się w domu. Dziękuję Rodzicom i Dzieciom za możliwość współpracy.


   

  W tym miejscu prezentujemy sylwetkę Aleksego Marynowskiego, ucznia klasy VII a. Pasją Aleksego jest jeździectwo. Aleksy bierze udział w zawodach, na zdjęciach możemy zobaczyć między innymi zawody drugiego etapu kwalifikacji do Halowego Pucharu Opolszczyzny. Aleks poradził sobie podczas nich wspaniale, zakwalifikował się do finału. Ze względu na obecną sytuację zawody finałowe na razie się nie odbędą. Pasja Aleksego rozwija się w zawrotnym tempie, w listopadzie zdobył pierwszy stopień jeździectwa sportowego, tj zdał egzamin na Brązową Odznakę Jeździecką, która uprawnia go do udziału w zawodach towarzyskich i klasy L. Ten egzamin obejmuje 3 etapy: teoria : zasady obchodzenia się z koniem, ujeżdżenie czyli czy koń mnie słucha, wie, rozumie i wykonuje to co chcemy by robił podczas jazdy płaskiej oraz skoki przez przeszkody.
  Jeździectwo, jak każdy sport, ma swój unikalny charakter i kształtuje osobowość, uczy wytrwałości, konsekwencji, wymaga wyrzeczeń. Bardzo podziwiamy pasję Aleksego i z zainteresowaniem będziemy przyglądać się jego dalszym poczynaniom.


   
  Jeszcze parę tygodni temu, nikt nie wyobrażał sobie, w jaką edukacyjną podróż wspólnie wyruszymy. Wszyscy razem uczymy się, jak być ze sobą w tej trudnej sytuacji - koronawirus sprawił, że nasza szkoła, podobnie jak wszystkie inne szkoły w Polsce, wprowadza  różne formy zdalnego nauczania i zdalnej komunikacji. Choć jeszcze wiele wyzwań przed nami, jesteśmy dumni z tego, co już się wydarzyło, zwłaszcza z waszych dzieci, a naszych uczniów, którzy codziennie siadają do pracy, czytają zadane teksty, rozwiązują ćwiczenia, piszą eseje i robią projekty online itp.

  Jesteśmy wdzięczni Wam, Rodzicom i Opiekunom, że wspieracie swoje dzieci w uczeniu się, że codziennie pomagacie im w pracy, ułatwiacie im dostęp do komputerów, laptopów i urządzeń mobilnych, choć często musicie te sprzęty dzielić razem z nimi - lub co gorsza - negocjować, w jakich godzinach i na jakich warunkach każde z waszych dzieci może z nich korzystać. Wspieracie dzieci psychicznie, dbacie, żeby rozsądnie się zachowywały. Z własnego doświadczenia wiemy, jakie to trudne!

  Wierzymy, że najważniejsze w tej chwili jest bezpieczeństwo waszych dzieci i  rodzin, a także dbanie o psychiczną równowagę, w tym równowagę między czasem nauki, a czasem na wspólne bycie ze sobą, czytanie, oglądanie filmów, a nawet aktywność fizyczną. Dlatego prosimy o dalsze wspieranie dzieci w nauce, ale z zachowaniem zasad higieny i ograniczeniem czasu spędzanego przed ekranem.

  Pragniemy Państwa uspokoić - to wyjątkowy czas i wyjątkowa próba, dlatego zachęcając do nauki, zapewniamy równocześnie, że osiągnięcia uczniów będą doceniane i oceniane w wyjątkowy sposób. Liczy się to, czy dzieci podejmują zadania i wyzwania, które stawia przed nimi zdalna edukacja, mniejsze znaczenie ma teraz to, ile dobrych odpowiedzi udzielą i na ile procent rozwiążą test. I tak prawdopodobnie większość trudnych tematów trzeba będzie powtórzyć, gdy wreszcie wszyscy wrócimy do szkoły, także dlatego, że nie wszyscy nasi uczniowie mają równy dostęp do zdalnej edukacji - zdajemy sobie z tego sprawę. Zrobimy wszystko, by te niezawinione przez uczniów nierówności w dostępie do sieci i komputerów wyrównać po powrocie do szkoły.

  Dyrektor i Nauczyciele PSP nr 1 w Kluczborku

  Poprawiony (piątek, 03 kwietnia 2020 21:32)

   

  Fundacja Itaka, Dziecięcy Telefon Zaufania RPD Infolinia dla dzieci i młodzieży,

  rodziców oraz nauczycieli również prowadzona

  w ramach Narodowego Programu Zdrowia przez Fundację ITAKA,

  tel.: 800 080 222 (czynny całą dobę).

  Dziecięcy Telefon Zaufania

  Rzecznika Praw Dziecka,

  tel.: 800 121 212 (czynny całą dobę).


  Poprawiony (poniedziałek, 30 marca 2020 10:26)